akademia_3ciego_wieku.jpg

Akademia III-go wieku powstała z myślą o tych wszystkich, którzy pomimo wieku pragną dalej zdobywać wiedzę z różnych dziedzin, kształcić się dla własnej satysfakcji lub też miło spędzić czas wśród równolatków. W ATW działają sekcje zainteresowań, w których można rozwijać swoje sportowe pasje, uczyć się języków obcych lub też szkolić się w kilkunastu dziedzinach sztuki. Poza licznymi sekcjami Akademia 3-ciego wieku organizuje także cykliczne wykłady, w których mogą uczestniczyć wszyscy jej członkowie. Wykłady odbywają się w piątkowe przedpołudnia między godziną 10 a 11.

30. Uczelnia zapewnia także seniorom możliwość uczestnictwa w licznych wydarzeniach kulturalnych, których to jest organizatorem. Wszystkie osoby zainteresowane zajęciami, jakie oferuje Uniwersytet 3-ciego wieku mogą zgłaszać się do siedziby WSNHiD (ul. Kutrzeby 10, Poznań) lub też wysyłać swoje zgłoszenia za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

Akademia Trzeciego Wieku poza tym, że daje możliwość wszechstronnego rozwoju w wielu dziedzinach, to również stanowi miejsce, gdzie można nawiązać kontakt z nowo poznanymi osobami, które dzielą podobne pasje, chcą rozwijać swe umiejętności językowe czy też artystyczne. Zatem nie warto na emeryturze zamykać się w domu i rezygnować z poznawania nowych ludzi i rzeczy. Warto postawić na samorealizację, nawet jeśli ma się lat 50i tym samym czuć się dobrze. Członkowie ATW stają się dojrzałymi studentami WSNHiD i podobnie jak ich młodsi koledzy otrzymują legitymację członkowskie, a także mają możliwość korzystania z zaplecza merytorycznego, jakie oferuje uczelnia i korzystać z ogromnego księgozbioru nowoczesnej biblioteki WSNID.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *