gimnastyka_zdrowotna.jpg

Chociażby minimalna dawka ruchu każdego dnia i aktywność fizyczna dopasowana odpowiednio do wieku i kondycji zawsze jest jak najbardziej wskazana. Akademia 3-ciego Wieku stawia na sprawność zarówno umysłową, jak i ruchową.

Razem z nami zacznij ćwiczyć i zadbaj o swoje zdrowie. Gimnastyka zdrowotna w szczególności polecana jest tym osobom, które w miłej atmosferze pragną poprawić swoją kondycję i tym samym pozostać na dłużej w pełni sił i sprawności ruchowej.

Celem zajęć jest poprawa i usprawnienie wydolności oddechowej, umacnianie siły i odbudowa masy mięśniowej oraz poprawa koordynacji ruchowej. Podczas ćwiczeń wzmacniany jest kręgosłup oraz mięsień sercowy.

Również procesy przemiany materii ulegają poprawię. Program zajęć oparty jest o elementy fitnessu oraz rehabilitacji.

Gimnastyka zdrowotna uwzględnia także ćwiczenia profilaktyczne mające zapobiegać chorobom typowym dla wieku 50jak np. reumatologiczne zapalenie stawów, osteoporoza, nadwaga czy nawet cukrzyca.

Systematycznie uprawiana gimnastyka zdrowotna może złagodzić objawy wielu chorób, które dotykają osoby w wieku dojrzałym lub też zahamować ich rozwój. Tego typu ćwiczenia pozytywnie wpływają nie tylko na poprawę sprawności, ale także okazują się być korzystne, jeśli chodzi o samopoczucie.

Ćwicząc, osoba starsza jest przekonana o tym, że stać ją na znacznie więcej, że wiek jej nie ogranicza i wciąż jest pełna witalności oraz siły. Dodatkowo czas spędzony z rówieśnikami, z którymi dzieli się pasję i chęć od ćwiczeń okazuje się być bezcenny.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *