Język hiszpański, włoski, rosyjski

jezyk_hiszpanski_wloski_rosyjski.jpg

ATW prowadzi zajęcia (lektoraty) z języka hiszpańskiego, włoskiego oraz rosyjskiego. Podobnie jak w przypadku języka angielskiego i niemieckiego zainteresowani nauką mogą zapisywać się do grup o zróżnicowanym stopniu zaawansowania. Lektorat z języka hiszpańskiego realizowany jest w dwóch grupach: podstawowej, gdzie kontynuowana jest nauka z semestru drugiego oraz grupa średnio-zaawansowana.

Hiszpański to trzeci w kolejności po angielskim i chińskim (dialekt mandaryński) język najczęściej używany na świecie, którym posługuje się pół miliarda ludzi w ponad 20 krajach. Język hiszpański przy odrobinie samozaparcia można bardzo szybko opanować na jego podstawowym poziomie. Jest on w pełni fonetyczny, a zatem wszystkie słowa wymawia się tak, jak są zapisane.

Wśród pięknie brzmiących języków romańskich wart uwagi jest także włoski. Z pewnością większość z nas kojarzy obraz rozmawiających ze sobą Włochów, którzy prowadząc dialog zdają się krzyczeć i przy tym są bardzo ekspresywni. Niewątpliwie włoski jest językiem kultury, mody oraz sztuki kulinarnej.

Motywacje do jego nauki mogą być bardzo zróżnicowane, ale bez względu jakie są, warto poświęcić czas na opanowanie jego podstaw: słownictwa i gramatyki. W tym momencie przenosimy się z gorących Włoch i Hiszpanii do zimnej Rosji. Jeszcze kilkanaście lat temu język rosyjski był nauczany w szkołach.

Większość osób, które uczęszczały do szkół w latach 69. i 70. ubiegłego wieku musiała się zmierzyć z cyrylicą.

Obecnie język rosyjski wraca do łask i mówi się, że warto go znać na równi z językiem angielskim i niemieckim.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *