sekcja_brydzowa.jpg

Sekcja brydżowa z pewnością przyciągnie miłośników gier karcianych zarówno tych zaawansowanych, jak i początkujących. W ramach sekcji uczestnicy zajęć będą mieli możliwość poznania zasad gry w brydża towarzyskiego, które są nieco odmienne niż te w brydżu sportowym. Zdaniem znawców tematu w brydżu towarzyskim dużą rolę odgrywa przypadek oraz szczęście.

Komunikacja wizualna studia to dobra inwestycja w przyszłość

Gra w brydża sportowego regulowana jest już zasadami międzynarodowego prawa brydżowego. Brydż swe korzenie ma w grze karcianej zwanej wistem. Już w XVI wieku wśród Anglików gra cieszyła się sporym powodzeniem.

Z biegiem czasu jej forma się zmieniała i powstawały jej różne odmiany. Pierwszy międzynarodowy turniej brydżowy odbył się w 1857 roku i od tej pory ta wyjątkowa gra karciana cieszy się powodzeniem na całym świecie. Sto lat później została powołana Światowa Federacja Brydża.

Głównymi celami, jakie założyła sobie ta instytucja było propagowanie i promowanie gry w brydża na całym globie, regulacja przepisów prawa brydżowego, cykliczne organizowanie międzynarodowych mistrzostw oraz prowadzenie i aktualizowanie list rankingowych powstających na całym świecie. Można śmiało powiedzieć, że brydż jest grą, która wymaga myślenia logicznego na jak najwyższym poziomie. W każdej rozgrywce bierze udział czterech graczy dzielących się na dwie pary.

W towarzyskiej wersji brydża gracze dążą do zdobycia maksymalnej ilości punktów podczas tzw. robra, czyli należy wygrać dwie na trzy rozgrywki w danej partii. Poszczególne partie mogą mieć jedno lub nawet kilka rozdań.

Partia może dopiero zostać zakończona, jeśli jedna z par uzyska 100 punktów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *