sekcja_szachowa.jpg

Sekcja szachowa w działająca w ramach ATW jest nowością w bogatej ofercie zajęć. Nauka gry w szafy odbywa się w dwóch grupach podzielonych ze względu na stopień zaawansowania uczestników. Zatem można zdecydować się na grupę początkującą, jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z szachami lub też wybrać grupę średnio-zaawansowaną, kiedy zasady gry są nam już dobrze znane lub od razu zapisać się do grupy zaawansowanej, jeśli gramy w szachy na niemal mistrzowskim poziomie.

Do każdej z grup dostosowywane są odmienne metody nauki gry w szafy lub też pogłębiające tą umiejętność. Początkujący uczestnicy zajęć zapoznają się z zasadami gry, a ci bardziej obeznani w temacie od razu rozpoczynają rozgrywki. Dla wszystkich zapisanych do sekcji szachowej przeznaczone są jednak wykłady dotyczące historii tej od wieków znanej gry, a co najważniejsze spotkania z wybitnymi, krajowymi szachistami.

Oczywiście, podczas zajęć będą odbywać się konkursy oraz turnieje szachowe, a także przeprowadzane będą rozgrywki treningowe i towarzyskie w ramach sekcji i z zaproszonymi przedstawicielami kół szachowych itp. Gra w szachy niesie ze sobą same pozytywy, zwłaszcza w aspekcie kondycji umysłowej. Podczas rozgrywki szachowej pamięć oraz wyobraźnia muszą działać na najwyższym poziomie.

A zatem umysł nie pozostaje w uśpieniu, ale cały czas jest aktywny. W grze również bardzo ważna jest cierpliwość oraz zachowanie spokoju, który z pewnością jest wskazany dla starszej osoby. Co najważniejsze gra w szachy pozwala zintegrować się z innymi miłośnikami tej dyscypliny i miło spędzić czas.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *