tai_chi.jpg

Tai chi w swej początkowej formie stanowił system filozoficzny, który stała się punktem wyjścia dla sztuk walki określanych jako Tai Chi Chuan, które od XI wieku są praktykowane w Chinach. Tego rodzaju ćwiczenia w myśl chińskiej filozofii taoistycznej mają doprowadzić do osiągnięcie optymalnego stanu między ciałem i duszą i tym samym do uzdrowienia, a zdaniem wielu nawet do długowieczności.

Tai chi jako sztuka walki ma na celu obronę, ale co ważniejsze gromadzenie wewnętrznej energii tak niezbędnej do pełni życia. Podczas zajęć uczestnicy poznają zasady dotyczące utrzymywania prawidłowej postawy ciała i tym samym doskonałego poruszania się, a także oddychania.

Spowolniony i harmonijny ruch to gwarancja wyciszenia ciała oraz umysłu. Ćwiczenia bynajmniej nie obciążają organizmu, ale dodają siły i odprężają.

Bez względu na to, czy naszym celem jest wyciszenie umysłu i zrelaksowanie się lub też utrzymanie sprawności fizycznej, powinniśmy zacząć uprawiać tai chi, które przynosi podwójne korzyści. Regularny trening prowadzi do tego, że układ krążenia, mięśniowy, kostny i neurologiczny stopniowo się regeneruje i usprawnia.

Tym samym czujemy się doskonale pod względem fizycznym, a jak wiemy „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Tai chi to zbiór ćwiczeń, które uważane są za najbardziej kompleksowe i przy tym idealne dla każdego bez względu na wiek i nawet stopień kondycji.

Według znawców tematu to, tai chi dopasowuje się do człowieka, a nie odwrotnie, gdyż wszystko tu toczy się swoim naturalnym tempem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *