taniec_etniczny.jpg

Jeśli od wielu lat marzyliśmy o tym, aby nauczyć się tańczyć, to teraz mamy ku temu jak najlepszą okazję. Akademia Trzeciego Wieku działająca w ramach WSNHiD powołała sekcję tańca etnicznego.

Jest to alternatywa dla tych, którzy nie specjalnie dobrze czują się w tańcach klasycznych czy latynoamerykańskich. Taniec etniczny jest wskazany dla każdego, bez względu na wiek i płeć.

Taniec etniczny nie jest skomplikowany, ale wymaga odrobiny chęci i zapału do ćwiczeń. U jego podstaw leżą spokojne i harmonijne ruchy, które odnoszą się do związków człowieka z naturą.

W ramach sekcji prowadzone będą zajęcia odnoszące się do różnych narodowości, z których dany taniec się wywodzi. Tym samym jedne z nich będą bardziej radosne i żywiołowe, a inne melancholijne i spokoje.

Jak każda forma aktywności, tak i taniec etniczny pełni kilka ważnych funkcji. Po pierwsze, ma on moc integrującą.

Uczestnicy zajęć, którzy wspólnie lub w parach wykonują określone choreografie i tym samym dzielą się pozytywnymi przeżyciami jakie może dawać taniec i przy tym nie czują się samotni. Po drugie, motywuje do pracy nad sobą, zarówno pod względem fizycznym – pokonywanie swych ograniczeń ruchowych, jak i pod kątem psychiki – walka z nieśmiałością.

Co najważniejsze tańcząc, stajemy się zdrowsi, sprawniejsi fizycznie i bardziej zadowoleni z samych siebie. Jednak bez względu na to, jakie jest tempo tańca, to zawsze najważniejsze jest wyrażanie siebie oraz emocji, które są głęboko zakorzenione i tym samym czuć się dobrze pod względem psychicznym, jak i fizycznym.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *